Na ostrove Taširodžima sa mačky majú ako prasce v žite. Je ich tam viac než obyvateľov, ktorí sa o ne starajú. A navyše, hádajte kto má vstup zakázaný? Áno, psy!

Hodinu cesty na východ od najväčšieho japonského ostrova Honšú ošpliechava Tichý oceán ostrov Taširodžima. Ide o politicky, ekonomicky i strategicky zanedbateľný ostrovček s obvodom 11,5 kilometra a plochou 3,14 kilometrov štvorcových. Vlastne tam nič nie je. Napriek tomu tam každý rok jazdia tisíce turistov. Nepriťahuje ich Ludolfovo číslo (3,14), ani iné divné veci v Japonsku, ale mačky. Hebkí a pradúci miláčikovia, ktorí kolonizovali ľudské domovy a internet. Teraz majú vlastný ostrov.

Na Taširodžime žije šesťkrát viac mačiek ako ľudí. Tých je tam 100 a ide najmä o dôchodcov. Ich počet ale stále klesá, a tak je dosť možné, že o niekoľko desiatok rokov tam budú žiť len mačky. Tých totiž stále pribúda. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa ostrovu hovorí mačací.

Hady, kostry, ľudožrúti: Tri ostrovy, na ktoré sa nedostanete

Ostrov plný jedovatých hadov, strašidelných povier, alebo agresívnych domorodcov. Aj napriek preľudneniu planéty ešte stále existujú na zemi miesta, na ktoré vás nepustia. A verte nám, ani po tom netúžite.

Zdroj: CNC