Ostrov Sable je obklopený plytčinami. V minulosti tam preto stroskotalo veľké množstvo lodí. Bývalú záchrannú stanicu pre námorníkov dnes vystriedalo prírodné laboratórium. Ľudia tam nesmú. Divoké kone áno.

Na ostrove Sable stála v minulosti záchranná stanica, ktorá slúžila námorníkom zo stroskotaných lodí. Vďaka pohyblivému piesku a plytčinám v okolí ostrova tam totiž stroskotalo obrovské množstvo lodí. Právom sa preto okolo ostrova prezýva cintorín lodí. V súčasnosti k ostrovu lode neplávajú, nie je tam žiaden prístav. Jediný spôsob, ako sa na ostrov dá dostať, je letecky. 

Presnejšie vrtuľníkom. Na ostrove ale nie je ani pristávacia dráha len heliport. Bývalá záchranná stanica dnes slúži ako meteorologická stanica a sídlo správy Národného parku. Jej zamestnanci sú tiež jediní trvalí obyvatelia ostrova. Príležitostne tam bývajú aj vedci. Ostrov totiž slúži ako prírodné laboratórium na vedecký výskum. 

Bežní turisti sa do tohto Národného parku dostanú len zriedkakedy. Ich počet je veľmi kvôli krehkému ekosystémy pieskových dún obmedzený a na vstup na ostro potrebujú zvláštne povolenie. 

Zdroj: CNC