Čakanie na check-in alebo zabíjanie času počas medzipristátí nemusí byť len nudným utrpením. Pozrite si letiská, kde je radosť tráviť čas.

V deň vášho odletu je potrebné dostaviť sa na letisko v predstihu. Pri letoch v rámci Európy je to približne dve hodiny vopred. Niektoré letiská pripravili pre svojich pasažierov rôzne atrakcie, pomocou ktorých sa nudné čakanie zmení na príjemne strávenú chvíľu.

1. Soul

Letisko Incheon v Soule ponúka vlastnú ľadovú plochu, ktorá je otvorená počas celého roka. Pasažieri, ktorí si donesú svoje korčule, si môžu zakorčuľovať zadarmo, ostatným poskytnú korčule za poplatok (približne 4 eurá). Vítaní sú dospelí a deti od 6 rokov.

Zdroj: Shutterstock

2. Helsinky

Helsinské letisko Vantaa je rajom pre milovníkov kultúry. Súčasťou jeho priestorov je galéria moderného umenia, kde nájdete hlavne diela fínskych umelcov. Expozícia sa mení každý mesiac, takže obdivovať môžete vždy nové diela.

Zdroj: Shutterstock

3. Tokio

Ak vás zaujíma astronómia, budete nadšení z letiska, ktorého súčasťou je planetárium. Nachádza sa v Tokiu, ide o letisko Haneda a je jediné na svete, ktoré ponúka niečo podobné. Planetárium nájdete na piatom poschodí medzinárodného terminálu. Otvorené je denne.

Zdroj: Shutterstock

4. Hong Kong

Rajom pre malé deti je letisko v Hong Kongu. Súčasťou je vzdelávací park Dream Come True, kde si deti môžu vyskúšať povolania od výmyslu sveta, vrátane astronauta. Park nájdete v Termináli 2 a je otvorený sedem dní v týždni.

Zdroj: Shutterstock

5. Zürich

Ideálne pre rodiny s deťmi je aj letisko v Zürichu. Má dve veľké hracie zóny, kde sa deti zabavia na niekoľkých Playstation a nespočetných hrách. Vstup je len v sprievode dospelých, no zdarma.

Zdroj: Shutterstock

Vieme, na ktorých letiskách sa najlepšie vyspíte

Na jednom letisku budia podriemkávajúcich odvážlivcov a na druhom majú pre unavených cestujúcich špeciálne miestnosti. Vďaka hlasovaniu na stránke Sleeping in Airport sa teraz môžete dozvedieť, ktoré sú tie letiská, kde čakanie na let v noci nie je vyslovene utrpením.

Zdroj: Dailymail