Rýchlo do postieľok: V spiacich kapsulách na 400 metrov vysokom útese

Na hrane útesu v peruánskych Andách obklopujúcich údolie Cusco, sú umiestnené tri priehľadné spacie kapsule. Na to, aby ste sa v nich ubytovali je potrebné prísť včas. Nie kvôli upratovaniu, ale extrémne náročnej dostupnosti.

Ak ste sa nazdávali, že po celodennej únavnej ceste si budete môcť dopriať spánok v spiacich kapsulách, s nocľahom veľmi nepočítajte, prišli ste neskoro.

Turisti najprv musia absolvovať pomerne náročný výstup na štyristo metrov vysoké bralo, po oceľovom rebríku Via Ferrata, umiestnenom na takmer kolmom zráze. Nadšenci sa tam síce môžu dostať aj po turistickom chodníčku, no je to oveľa dlhšia cesta.

400 metrov a dvojhodinové lezenie po Via Ferrata k vytúženej večeri a spánku. Zdroj: naturavive.com

Po krátkom bezpečnostnom školení trvá výstup turistom bez lezeckých skúseností do kapsúl približne dve hodiny.

V strede naľavo sú vidieť tri svetlé body. Sú to spiace kapsule, kam je potrebné sa dostať. Zdroj: naturavive.com

Kapsule s rozlohou 24m2 sú vyrobené z kvalitného hliníka používaného v leteckom priemysle a polykarbonátu odolného voči poveternostným podmienkam. Každá plocha obsahuje štyri plochy na ležanie a oddelenú toaletu.

WC s nádherným výhľadom. Zdroj: naturavive.com

Ak na tej posledne menovanej práve trónite, naskytne sa vám  jedinečný výhľad na posvätné údolie – región preslávený dychvyrážajúcimi scenériami, malými dedinkami a nebezpečnými cestičkami. Ak máte predsa len radi súkromie a hanbíte sa pred poletujúcimi kondormi, zatiahnete si záclonu a môžete si byť istí, že ani z mesta vás nikto nebude vidieť.

Kapsule s rozlohou 24m2 2+2. Východ slnka v cene. Zdroj: naturavive.com

Zažiť na takomto mieste východ slnka je neskutočný zážitok, predovšetkým ak vás na streche kapsule čakajú raňajky s miestnymi špecialitami na prestretom stolčeku. Pravdepodobne sa nebudete vedieť nabažiť ani výhľadom, ani raňajkami, ale po nich je načase zostúpiť nadol.

Aj počas raňajok je dobré ostať pripútaný! Zdroj: naturavive.com

Našťastie, sa nemusíte trápiť cestou nadol s plným bruchom, k dispozícii je oveľa rýchlejšia metóda presunu, pomocou ktorej sa dostanete znova k úpätiu útesu. Z Vive Skylodge sa milovníci adrenalínu môžu spustiť na zipline v siedmych etapách.

Let na oceľovom lane. Zdroj: naturavive.com

Nezabudnuteľný 24-hodinový zážitok vás vyjde na približne 300 eur na osobu. V cene je zahrnutý výstroj, sprievod, večera, ubytovanie, raňajky a zipline.

Je dobré prísť ešte pred západom slnka. Zdroj: naturavive.com

Cusco alebo Cuzco je mesto v peruánskych Andách vo výške 3 400 m n. m. Od roku 1911 je hlavným mestom regiónu Cusco, ktoré je zaradené do zoznamu UNESCO. Spolu s Machu Picchu je jednou z najväčších atrakcií Južnej Ameriky.

Pozrite si galériu