Tento muž opustil svoju prácu, opravil nájdenú loď a plaví sa po šírom svete

Režisér Kevin A. Fraser zachytáva neuveriteľný život Davida Welsforda – mladíka z Nového Škótska, ktorý sa vzdal všetkého svojho majetku a klasického spôsobu života, aby sa mohol plaviť okolo sveta za zážitkami a dobrodružstvom.

V dokumente Welsford vysvetľuje, ako objavil svoju skromnú 8,5 metra dlhú, 50-ročnú plachetnicu na smetisku a následne sa pustil do opráv, aby bola schopná plavby. Po dvoch rokoch práce s ňou Welsford po prvýkrát vyplával v Portoriku do neznámych šírych vôd.

Čo si myslí o peniazoch?

Pre Welsforda to je jednoduché:

„Myslím si, že peniazom rozumiem. Hneď ako prídete na to, ako si ich zarobiť dostatok, by ste sa mali začať venovať veciam, ktoré vás spravia šťastným. Stále existuje spôsob, ako si peniaze zarobiť. A stále existuje spôsob, ako žiť. Mám vždy na to, aby som si dal pivo a dosť aj na nákup potravín. Mám tiež dosť na to, aby som mal naftu v nádrži lodi a myslím si, že som jedným z najbohatších ľudí na svete. Cítim sa úžasne.“

To znie zaujímavo, čo poviete? Tak sa pohodlne usaďte a pozrite si s nami tento skvelý krátky dokument.

Život mimo civilizácie: Ruský meteorológ žije za polárnym kruhom

Kto by niekedy nesníval o tom ako definitívne ujsť z civilizácie a vykašľať sa na všetky tie platby šekov, hádky politikov, dopravné zápchy či hlučných susedov. Tento Rus sa všetkých týchto „vymožeností" vzdal sám a dobrovoľne.