Najbrutálnejšie mestá na svete: Sem na dovolenku určite nechoďte!

Stále sú na svete miesta, kde nevládne vojnový konflikt a predsa tam denne zomierajú desiatky ľudí. Do týchto miest na dovolenku rozhodne nechoďte.

Pravidelne sa objavujú v rebríčkoch miest s najvyšším počtom vrážd na 100 tisíc obyvateľov. Sú to mestá, kde miesto vlády panuje podsvetie, gangy či terorizmus a najčastejšími výrazmi sú tam vražda, drogy a peniaze.

Toto je desať miest, ktoré neradno navštíviť ani s najvyššou životnou poistkou.

Zdroj: exposingtruth.com

Chihuahua / Mexiko

Vojna drogových kartelov, náhodné prestrelky v uliciach a rozširujúce sa cintoríny sú v tomto meste na každodennom poriadku. Za rok si krvavé besnenie vyžiada cez 700 ľudských životov a na 100 tisíc obyvateľov tu pripadá približne 85 vrážd.

Torreón / Mexiko

Torreón je jedno z najdôležitejších priemyselných a ekonomických centier v Mexiku a mafia to dobre vie. Obchod s drogami tu má plne pod kontrolou organizovaný zločin, ktorý nemá zľutovania s nikým, ani s ničím. Nemilosrdné zabíjanie si ročne vyžiada 1087 obetí. Na 100 tisíc obyvateľov tak pripadá 95 vrážd.  

Distrito Central / Honduras

Všadeprítomná mafia, extrémna chudoba, vládna korupcia a vysoký počet zavraždených. Takto by sa v krátkosti dalo charakterizovať jedno z dvoch honduraských miest v tomto zozname. Vidieť zavraždených priamo na ulici nie je pre domácich žiadna neznáma. O život tam vlani prišlo 1149 ľudí, čo činí 102 vrážd na 100 tisíc obyvateľov.

Zdroj: therealnews.com

Caracas / Venezuela

Hlavné mesto Venezuely sa dlhodobo pohybuje v top desiatke miest s najvyšším počtom vrážd na obyvateľa. Okrem toho je Caracas známy tiež počtom neobjasnených zločinov. Príčina je veľmi jednoduchá. Ako v mnohých ďalších mestách aj tu je polícia a národná garda zapletená s podsvetím. Ročne sa tu spácha 3862 vrážd, čo činí 119 vrážd na 100 tisíc obyvateľov.

Maceio / Brazília

Brazília má množstvo nebezpečných miest, kde sa často zabíja, no jedno je najkrvavejšie. Volá sa Maceio, je plné kreku, kokaínu a svojím spôsobom ho ovládajú drogové kartely a nie vláda. A aj keď sa v posledných rokoch počet vrážd o čosi znížil, to číslo je aj naďalej alarmujúce. V číslach je to 135 vrážd na 100 tisíc obyvateľov a za minulý rok bolo zabitých 1564 ľudí.

Zdroj: insightcrime.org

Acapulco / Mexiko

Acapulco, kedysi obľúbené turistické centrum, pravidelne obsadzuje najvyššie priečky v rebríčkoch s najvyšším počtom vrážd. Nikdy nekončiaca vojna drogových kartelov má za následok 143 vrážd na 100 tisíc obyvateľov. Ročne tak v tomto meste príde o život približne 1170 ľudí. Obete sú popravované na verejných miestach a vidieť odrezané hlavy na ulici nie je v tomto meste nič výnimočné.

San Pedro Sula / Honduras

Krvavé mesto San Pedro Sula sa do celosvetových štatistík zapísalo veľkými čiernymi písmenami. Niekoľko rokov po sebe vedie v počte zavraždených ľudí. Najnásilnejšie mesto sveta má na svojom konte rekordný počet až 169 vrážd na 100 tisíc obyvateľov. Minulý rok tam prišlo o život 1218 ľudí.  

Ciudad Juarez / Mexiko

Pohraničné mesto Ciudad Juarez sa v posledných rokoch zapísalo do kroník krvavým písmom. Za všetko hovoria nevyriešené prípady vrážd, vojny drogových kartelov a krvavé chodníky. Od roku 2007 do roku 2011 tu bolo zabitých vyše 9000 ľudí. Iba v roku 2010 bolo zaznamenaných 8 vrážd denne. A aj keď za posledné dva roky majú počty vrážd klesajúcu tendenciu, toto mesto naďalej zostáva jedno z najnebezpečnejších na svete.

Zdroj: thefix.com

Karachi / Pakistan

Karáči je najväčšie mesto v Pakistane. A aj keď nemá takú vysokú mieru zavraždených na 100 tisíc obyvateľov, svoje miesto v tomto rebríčku zastáva zaslúžene. Politické násilie, prestrelky gangov, ba ani teroristické samovražedné atentáty nie sú tým najhorším čo toto mesto ponúka. Najnebezpečnejší sú v Karáči tzv. Cieľoví zabijaci, ktorí za 700 až 1000 dolárov zabijú kohokoľvek a kdekoľvek. Nájomní vrahovia operujú na motorkách a za pár stoviek dolárov bez problémov vraždia policajtov, protestujúcich, podnikateľov či politických odporcov.

Mogadishu/Somálsko

Ani Jack Sparrow nepreslávil pirátov tak, ako práve somálski piráti, ktorí sú celosvetovo známi pre ozbrojené prepady a únosy lodí. Ale Somálčania toho okrem obrovskej chudoby a pirátov zažívajú omnoho viac. Hlavne v najväčšom meste Mogadišu, sú teroristické útoky, prestrelky, únosy a hlavne bombové útoky na preplnených uliciach na dennom poriadku. Krvavé bombové útoky sú nevyberané a ich častým cieľom sa stávajú aj oblasti navštevované cudzincami. Aj práve pre bezprávie, vraždy či vojnové konflikty treba návštevu Mogadišu určite zvážiť. Najlepšie zrušiť.