Dedinské stavby majú svoj nezameniteľný pôvab. Nemusí ísť ale len o tradičné vidiecke obydlia zariadené v rustikálnom štýle. Veľmi zaujímavé možnosti ponúka aj moderné prevedenie. Príkladom môže byť 900 metrov štvorcových veľký komplex od Plan Bureau, ktorý tvoria dva domy.

Budovy farmy sú z tehál a dreva, majú klasickú formu. Teda obdĺžnikový tvar a sedlovú strechu. Hlavný dom je spojený s telocvičňou a bazénom pomocou zdvihnutého dreveného mostu, ktorý slúži zároveň ako ochrana proti nepriaznivému počasiu. Na oboch stranách je most chránený sklenenými plochami, uprostred sa nachádza drevená mreža, ktorá vymedzuje dvor medzi oboma stavbami.

Strecha v exteriéri rámuje stavbu a na jednej strane siaha skoro až k zemi. Vytvára tak chránený priestor pre terasu a zároveň aj štruktúru, po ktorej môžu rásť popínavé rastliny a vínna réva.

Čelná fasáda domu je presklenená a siaha cez dve poschodia. Vďaka tomu do interiéru prúdi dostatok prirodzeného svetla. Za sklenenou strechou sa nachádza veľkorysá obývačka s vysokým stropom a kuchyňa s jedálňou. Na prízemí je tiež pracovňa, schodisko, miestnosť na ukladanie vecí, kúpeľňa a technické zázemie.

Na hornom poschodí sú situované štyri izby, tri kúpeľne a tri šatne. Svetlo do tejto časti domu privádzajú okrem okien aj niekoľko strešných svetlíkov.

Pozrite si galériu

Svetlý moderný dom vznikol zo starej drevenej garáže bez okien

Stará garáž bez okien zasadená medzi blokmi terasových domov a radom šestnástich garáží na západe Londýna, sa pod taktovkou architektov zo štúdia De Rosee Sa zmenila na slnkom zaliaty komfortný domov.

Zdroj: CNC