Moderné bývanie pre rodinu nemusí byť plné súčasného dizajnu. Zaujímavou ukážkou je napríklad citlivá prestavba apartmánu v centre talianskeho Milána, ktorej sa ujal ateliér Marcante-Testa.

Kľúčovými prvkami sú výrazné retro farby, neobvyklé materiály a živé vzory, ktoré príjemne kontrastujú s monochromatickým dizajnom bytu. V centre diania je príroda a jej odrazy. Nie je to dané len tým, že tri vysoké okná apartmánu smerujú do dvora plného stromov. Zeleň, listy a organické tvary do interiéru vnášajú tapety s výraznými botanickými motívmi.

Obyvatelia si môžu užívať rodinný život v niekoľkých miestnostiach, ktoré pôsobia ako by sa ich čas ani nedotkol. Nábytok i doplnky príjemne ladia a budia dojem, že interiér vznikol prirodzene v priebehu desiatok rokov.

Steny jedálne a obývačky zdobia zelené tapety s motívmi listov. Opticky miestnosť zjednocujú a vytvárajú príjemný podklad pre väčšie kusy nábytku. Tie sú vyrobené na zákazu prevažne z lakovaných OSB dosiek a špeciálnych výpletov so vzorom Vienna Straw. Na zemi sa lesknú drevené parkety, ktoré spolu s doskou jedálenského stola z mramoru umocňujú historický výraz interiéru. Pod jedálenským stolom a pri vstupe na terasu architekti podlahu natreli špeciálnym ochranným náterom.

Kuchynský nábytok a kúpeľňa do interiéru vnášajú pastelové odtiene sýtych farieb, ktoré sa skladajú do blokov. Hlavná izba je výrazná a v súlade so súčasnými nárokmi na dizajn. Steny miestnosti zdobia tapety s výrazným energickým kvetinovým motívom, jednu z stien ponechali architekti čisto jednofarebnú. Atmosféru starých čias do priestoru vnáša kusový nábytok, skrine a stolčeky. Za zmienku stojí aj dominantné čelo postele, ktoré tvorí elegantný výplet.

Pozrite si galériu

Zdroj: CNC