Nechcete svoj život obmedzovať na jednu lokalitu, ale život v maringotke vás neláka? Príjemné riešenie ponúka mobilný mikro domov od španielskeho architektonického štúdia Abaton.

Minimalistický dom ÁPH80 sa dá ľahko naložiť na nákladné auto a odviezť kamkoľvek budete chcieť. Hoci sa môže pochváliť plochou len 27 metrov štvorcových, ponúka veľmi komfortné bývanie pre dvoch obyvateľov. K dispozícií majú kuchyňu spojenú s obývačkou, plnohodnotnú kúpeľňu a dvojizbu. Jednotlivé časti interiéru sú vizuálne odlišné.

Prím hrá bielené jedľové drevo, ktoré dodáva priestoru pocit vzdušnosti a ľahkosti. Nábytok a ďalšie zariadenie je od španielskej dizajnovej značky Batava.

Pretože sedlová strecha domu siaha do výšky 3,5 metra, interiér nepôsobí stiesnene. Dojem umocňuje veľkorysé presklenie, ktoré dom opticky maximálne prepája s okolím. V prípade potreby sa dá presklenie ukryť za pojazdné panely, takže sa dom zmení v nedobytný monolit.

​Fasádu domu tvoria šedé panely z cementu a dreva, pod ktorým je 10 centimetrov hrubá vrstva tepelnej izolácie.

Dom sa dá vyrobiť za 4 týždne, inštalácia na pozemok zaberie jeden deň. Všetky stavebné materiály sú recyklovateľné a ohľaduplné k životnému prostrediu. K dispozícii je tiež rodinný variant, ktorý sa dá postaviť na klasické základy. Po ukotvení sa dá využívať ako plnohodnotný sebestačný rodinný dom.

Pozrite si galériu

Zdroj: CNC, Abaton