Slávni nemusia nevyhnutne relaxovať v prepychovej rezidencii za milióny dolárov. Príkladom môže byť víkondový dom amerického producenta Chrisa Hanleyho, ktorý má na konte filmy ako Americké psycho alebo Virgin Suicides.

Moderná stavba evokujúca obriu hviezdicu poskladanú z lodných kontajnerov stojí v púšti v Joshua Tree v Kalifornii. Producent si ju nechal vytvoriť podľa návrhu, ktorý už predtým vypracovalo štúdio Jamesa Whitakera.

Zdroj: Profimedia

​Každý z kontajnerov je dômyselne nasmerovaný tak, aby dom bol chránený pred púštnym počasím, ponúka dostatok súkromia i nádherné výhľady na púštnu krajinu a nočnú oblohu.

​Britský dizajnér dom navrhol pôvodne pre start-up agentúru, ale k realizácii nikdy nedošlo. Producent sa o projekte dozvedel náhodou, keď na pozemok v Joshua Tree pozval pár priateľov. Jedna z kamarátok mu ukázala návrh stavby, ktorý by sa na pozemok hodil.

Zdroj: Profimedia

Víkendové sídlo ukrýva tri spálne, kuchyňu a obývačku. Na streche garáže sú umiestnené solárne panely, vďaka ktorým je dom úplne nezávislý na energiách.

Pozrite si galériu

Zdroj: CNC