Niektoré developerské projekty svojím unikátnym riešením vybočujú z nudného priemeru. Zaujímavou perličkou je napríklad projekt Vanguard, ktorý má vyrásť v bývalej továrni na letecké prístroje v Prahe. Tamojšie výťahy nebudú do výšky voziť len obyvateľov, ale aj luxusné automobily.

Stredom bývalej továrne pôjde výťah, ktorý nebude voziť len obyvateľov, ale aj autá. Majitelia budú môcť parkovať pohodlne na svojom poschodí priamo pri byte. Auto tak uvidia priamo z obývačky i kuchyne.

Veľkou výhodou bývalých tovární sú vysoké stropy. Majitelia to ocenia najmä v spoločenskej miestnosti, kde stropy dosahujú až 4,5 metra. Nájdete tam netradičné lofty s plochou 41 metrov štvorcových, ale aj penthousy s výmerou neuveriteľných 795 metrov štvorcových.

Súčasťou projektu je aj spoločné fitness zázemie, kde sa majú nachádzať sauny, miestnosti na masáže, posilňovňa a spoločný bazén s veľkosťou 18 metrov. Obyvatelia okrem toho budú zdieľať aj terasu na streche, ktorá bude čiastočne zelená. K dispozícii tam budú mať relaxačnú zónu a priestor na grilovačky.

Autorom unikátneho projektu je architekt Petr Drexler.

Pozrite si galériu

Zdroj: CNC